REPREZENTANT MARKETING

SC ANDCOS ROGIN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma ANDCOS ROGIN SRL avand capital integral privat romanesc, ofera o gama variata de produse in domeniul modei. Mai precis, activitatea noastră se bazează pe distributia de produse de înaltă calitate- articole textile, accesorii din piele si bijuterii.

Compania cauta un reprezentant de marketing, proactiv si dinamic, care sa se alature echipei.

Rol: Pozitia unui reprezentant de marketing este foarte importanta și cere exigenta: "captivarea" tuturor clienților în mod regulat pe o anumita zonă, și facilitarea de volum mare de produse.

Mod de lucru: Reprezentantul de marketing se va situa într-un oraș mare si va acoperi o zonă de max. 3 ore cu mașina de la orașul de bază (Bucuresti, Cluj-Napoca, Brasov, Timisoara, Craiova si Constanta, o persoana pe fiecare zona).

Clienții țintă pentru articole de îmbrăcăminte de bază (haine casual si haine de casa) sunt:
- Magazine din "Complexul Comercial" sau "Bazarul" din oraș (vânzarea de îmbrăcăminte de bază)
- Lanțuri de magazine de îmbrăcăminte locale / magazine de grup
- Magazine stradale cu vânzare de îmbrăcăminte de bază

Clienții țintă pentru produse din piele sunt:
- Magazine care nu sunt de marca si vând posete, genti sau alte produse din piele în "Mall" sau "magazine stradale"
- Magazine de firma, dar care vand produse din piele care nu sunt de firma
- Doamnele care lucreaza prin crearea de rețele (promovarea activă pe Facebook) si "de la o persoana la alta"

Responzabilitati principale:
Vizitarea fiecarui client si telefonare o data la 2 saptamani sunt cerintele cheie ale postului.

În paralel cu vânzarea de produse pe care le avem în stoc, colectarea de comenzi pentru sezonul următor si colectarea de noi informatii.

Raportarea săptămânală și comunicare directă folosind telefon, WhatsApp etc este o parte foarte importantă a acestui loc de muncă.

Discuții de feedback prin telefon / WhatsApp vor avea loc în fiecare săptămână.

Actualizarea bazei de date client stocate în Google-drive este obligatorie.

Mentiuni:
Acest loc de muncă este fara salariu fix, venitul se bazează pe comisioane. Asadar cautam o persoană careia îi place să comunice cu oamenii, încrezătoare în capacitățile sale de marketing și care este motivata de castigul proporțional cu eforturile sale.

CERINTE

1. Permis de conducere cu experienta și propietar de mașină. (capabil pentru a conduce 3 ore)
2. Caracter prietenos, plăcut, încrezător și comunicativ. Iubește să interactioneze cu oamenii.
3. Nu este stresat sa comunice prin telefon.
4. Nu este stresat sa faca vanzari.
5. Nu se simte demotivat de raspunsul negativ din partea clienților. Incearcă întotdeauna să găsească partea pozitiva si sa invete din fiecare experienta.
6. Este motivat de
a) a castiga bani în funcție de eforturile depuse, și nu printr-un "salariu fix"
b) a crea un impact pozitiv asupra clientilor / potentialilor-clienti
7. Înțelege importanța raportării, păstrarea evidenței activităților și actualizarea informațiilor despre clienți.
8. Prefera un job activ (merge in locuri de intalnire pentru vorbi cu clienții) la birou (planifica strategia cum să obțina clienți).
9. Interesat de moda și are cunoștințe / pasiune pentru moda este un plus. Nu este o necesitate.
10. Ambițios, doreste să crească odata cu compania si sa promoveze in calitate de lider de marketing al zonei respective.
11. Abilitatea de a comunica in limba engleza este un plus. Nu este o necesitate.

BENEFICII OFERITE

Pentru reprezentantul de marketing, noi oferim:
4% din valoarea vânzărilor + bonusuri in functie de performanta
Cu alte cuvinte, suntem dispuși să împartim un sfert din venitul nostru cu reprezentanții noștri de marketing.

Decontarea tuturor cheltuielilor in interes de serviciu (facturi telefonice, taxe de combustibil, etc.)

Posibilitatea reala de a sa promova in calitate de lider de marketing al zonei respective.