Reprezentant Comercial (utilaje si echipamente industriale)

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiuni principale:
* Promoveaza si distribuie utilaje de constructii si utilaje de ridicat si transportat
* Indeplineste obiectivul de vanzare
* Creeaza, mentine si dezvolta baza de date si relatiile cu clientii

Activitate comerciala:
Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti noi
Intocmeste oferte tehnice si comerciale
Negociaza contractul comercial si urmareste buna executie a acestuia
Intocmeste rapoarte de activitate si isi perfectioneaza continuu cunostintele tehnice despre produse

CERINTE

* Cunostinte tehnice generale; studiile in domeniul tehnic reprezinta un avantaj
* Spirit comercial
* Cunostinte operare PC
* Cunostinte de limba engleza; cunostintele de limba franceza reprezinta un avantaj
* Permis de conducere, categoria B
* De preferinta, domiciliul in Bucuresti sau in imprejurimile acestei localitati

Profil candidat:
Abilitati de comunicare si negociere; organizare proprie excelenta
Dinamism si disponibilitate de deplasare
Optimism si realism; creativitate si imaginatie; combativitate si rezistenta la stress
Dorinta de a invata lucruri noi; perseverenta in urmarirea si atingerea scopului final; spirit practic
Seriozitate si corectitudine in afaceri
Spirit de echipa si flexibilitate in relatia cu cei din jur

BENEFICII OFERITE

* Venituri atractive, compuse din: salariu fix si bonusuri de activitate
* Autoturism de serviciu, laptop si abonament telefon mobil
* Sansa de dezvoltare profesionala si intelectuala, prin participarea la stagii de formare profesionala, atat in tara, cat si in strainatate
* Posibilitatea de a lucra intr-un mediu international si competitional, intr-o companie de prestigiu, aflata in plina dezvoltare

Candida¿ii interesati pot sa transmita un curriculum vitae (care sa includa o fotografie recenta) si o scrisoare de intentie, pana la data de 14.12.2008 inclusiv, mentionand pozitia pentru care aplica, si la:

E-mail : jobs@b-m.ro
Fax : 021 202 76 01

Adresa companiei: Bucuresti - Mogosoaia, str. Morii 5, jud. Ilfov, tel. : 021 202 76 00

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia).
Suntem unic distribuitor Caterpillar si Metso Minerals in Romania si Republica Moldova.
Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente pentru concasare si sortare agregate.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.