Reprezent vanzari

SC DAROM IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reprezentantul de vanzari promoveaza si vinde servicii administrative si colaboreaza strans in activitatile sale cu intreaga echipa (reusurse umane , achizitii etc) si acopera toate aspectele legate de vanzari/servicii.
Principalele atributii sunt:
- Analiza asupra bazei de date a clientilor definind prioritati si identificand potentialul de vanzare precum si posibilitatile reale de realizare a vanzarii efective;
- Dezvoltarea activitatii de vanzare, intarirea relatiilor cu clientii existenti, cat si largirea portofoliului de clienti si a potentialului de vanzari;
-Efectuarea de propuneri de oferte concrete catre clientii firmei si negocierea acestora
- Raportarea saptamanala conform formularului pus la dispozitie de companie;
- Participarea activa la training-uri/scolarizari organizate pe teritoriul Romaniei sau in afara tarii – daca este solicitata de catre Angajator;

CERINTE

- Cunostiinte de operare PC
- Experienta in domeniul vanzarii serviciilor, minim 5 ani
- Abilitati bune de comunicare si interrelationare
- Spirit de echipa
- Putere de decizie si initiativa;
- Orientat spre solutionarea situatiilor intampinate;
- Capacitate de invatare si autoperfectionare
- Bune abilitati de planificare si organizare
- Permis de conducere- min 5 ani

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv+partea variabila
- Pachetul include: masina+telefon+laptop+training

Misiunea firmei noastre este să asigure satisfacţie deplină clienţilor, furnizând servicii de calitate, cu standardele şi legislaţia în vigoare, printr-o colaborare prietenoasă, bazată pe respect şi încredere, respectând mediul cu resursele lui naturale.
Paleta de servicii este formata din: servicii de curatenie, mentenanta , achizitii diverse produse , secretariat-receptie, recrutare personal, call center , aprovizionari diverse etc.