Reporter

Telesport Intermedia

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune reportaje si alte tipuri de materiale producatorului/editorului
- realizeaza documentarea pentru respectivele materiale
- realizeaza filmarea impreuna cu echipa tehnica
- solicita cameramanului anumite cadre
- monteaza materialele simple
- scrie textul reportajului
- propune materiale pentru arhivare

CERINTE

- cunostinte vaste de sport
- studii superioare finalizate sau in curs de finalizare
- excelenta cunoastere a limbii romane, a regulilor gramaticale, sintactice, morfologice, lexic bogat
- cunostinte Operare PC, MS Office
- cunoasterea legislatiei in domeniu
- punctualitate
- rapiditate in decizie si executie
- adaptabilitate in situatii neprevazute

BENEFICII OFERITE

- salariul se va negocia in urma interviului
- posibilitati de promovare
- lucrul intr-o redactie profesionista de stiri

Telesport Intermedia SRL este cel mai important si complet canal de sport din Romania. Din noiembrie 2004, Telesport s-a impus pe piata romaneasca reusind sa difuzeze meciuri din cele mai importante competitii, la care s-au adaugat emisiuni proprii, care s-au remarcat rapid. Telesport acopera cea mai diversificata oferta de sporturi.