REPORTER

KANAL D (S.C. DOGAN MEDIA INTERNATIONAL S.A.)

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune reportaje si alte tipuri de materiale producatorului/editorului
- realizeaza documentarea pentru respectivele materiale
- realizeaza filmarea impreuna cu echipa tehnica
- solicita cameramanului anumite cadre si face o regie minimala reportajelor
- monteaza materialele simple si se foloseste de editorul specializat pentru materiale complexe
- scrie textul reportajului
- raporteaza orice neindeplinire a sarcinii in timp util pentru a se putea corecta situatia
- propune materiale pentru arhivare.

CERINTE

- minim 3 ani experienta intr-o redactie de stiri, din care cel putin 2 ani in jurnalism de televiziune.
- studii superioare finalizate sau in curs de finalizare
- buna cunoastere a limbii romane
- cunostinte despre regulile de filmare si montaj
- cunoasterea a cel putin unei limbi straine
- cunoasterea legislatiei in domeniul in care activeaza
- cunoasterea normelor si reglementarilor CNA
- bun comunicator
- punctualitate
- rapiditate in decizie si executie
- adaptabilitate in situatii neprevazute

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial competitiv;
- conditii ergonomice si moderne de lucru;
- atmosfera dinamica si stimulativa.

Dogan Media International este cel mai mare grup media din Turcia, cu un portofoliu care include titluri ca CNN Turk, Kanal D, Hürriyet, Milliyet sau Turkish Daily News. CNN Turk este detinut in parteneriat cu AOL Time Warner. Pe piata muzicala, Dogan Group este partener BMG, un grup din trustul german Bertelsmann AG.
Primul pas pe care Dogan il face in Romania este investitia in postul TV de divertisment, KANAL D.
Echipa KANAL D, de 155 de persoane, creste zi de zi si astazi a mai deschis 6 pozitii de REPORTER- 3 pentru Departamentul Stiri si 3 pentru Departamentul Sport.