Relationship Manager Junior (Suport Corporatii) - perioada determinata de 1 an

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura suportul privind desfasurarea in bune conditii a activitatii Ariei Clienti Corporativi (Corporatii Locale si Multinationale)
- Asigura transmiterea documentatiei necesare in cadrul Ariei Clienti Corporativi si catre Administratia Centrala.
- Asigura suport in colectarea si transmiterea documentelor, intocmirea documentatiei suport pentru ofertele indicative si aplicatiile de credit.
- Colaboreaza cu Directia Juridica si Directia Administrare, Control, Garantii in toate etapele procesului de creditare (indeplinirea conditiilor necesare incheierii contractelor de credit, intocmirea contractelor de credit, derularea creditului, etc.).
- Introduce in baza de date a corporatiilor informatiile referitoare la tranzactiile initiate sau aflate in derulare sau pierdute de banca.
- Elaboreaza periodic sau la cerere rapoarte privind activitatea desfasurata si asigura transmiterea acestora catre zonele interesate

CERINTE

- Studii universitare (economice sau juridice) finalizate;
- Experienta profesionala 1 an in activitati de suport (preferabil experienta in domeniul financiar-bancar);
- Cunostinte foarte bune de operare PC - MS Office, Lotus Notes, Internet;
- Foarte buna cunoastere a limbii engleze;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Capacitate ridicata de invatare;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Seriozitate si responsabilitate;

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin ¿n afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele ¿n realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si ¿ntreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!