Relatii cu clientii - Domeniu tipografic

Artix Plus SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

relatii cu clientii tipografiei, in special prin e-mail si prin telefon
preluarea cererilor de oferta
analiza cererilor de oferta
prelucrarea si trimiterea ofertei tipografice
lansarea comenzii catre departamentul de productie si urmarirea comenzii pana la predarea ei

CERINTE

cunostinte minime legate de produsele tipografice

foarte important este sa aiba spirit tehnic: sa poata intelege cu usurinta procesele tehnologice de tiparire si legatorie, "sa prinda" usor (spre exemplu, cum se produce o carte, cum se tipareste un pliant, cum se fabrica o mapa, etc. )

experienta in lucrul pe calculator, in special cu: Outlook, Word, Excel

abilitati de comunicare cu clientii

persoana activa, disciplinata, ordonata, care sa faca fata in conditii de lucru intens la birou

BENEFICII OFERITE

conditii bune de lucru la birou;
95% din activitate se desfasoara prin e-mail, telefon si in cadrul colectivului;
colectiv mic, linistit, educat, prietenos, nevorbaret :)
sediu central, cladire noua, incalzire proprie, aer conditionat;
contract de munca;
salariu atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Tipografie offset si digitala.