REGIZOR EMISIE PLATOU

PRATECH TV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea de emisiuni in direct sau inregistrate
- responsabilitate pentru calitatea emisiunilor

CERINTE

- creativitate, spontaneitate, atentie distributiva, capacitate de anticipare, rezistenta la stress, rigurozitate, capacitate de concentrare pentru transmisii TV live.

PRATECH TV, se defineste ca post de televiziune de nisa avand un caracter utilitar.
Astfel:
- ofera telespectatorului informatii si prezentari ale realitatii vietii cotidiene;
- transforma publicul de televiziune dintr-un devorator de divertisment intr-un participant activ la viata publica;
- ofera instrumentele cu care telespectatorul isi poate imbunatati viata de zi cu zi;
- este o televiziune neagresiva, oferind alternativa relaxarii individuale si generarii unei stari de spirit optime;
- pune in valoare capacitatile creatoare ale tinerei generatii.
Postul de televiziune PRATECH TV emite emisiuni din care spectatorii pot afla tot ce poate fi interesant si util in diferite domenii.
Probleme de sanatate, financiare, de informatica, turistice, auto, gospodaresti sunt prezentate zilnic de catre specialisti in domeniu.
Ei aduc noutatile, dar arata si solutiile la diversele probleme puse in discutie.
Programele contin emisiuni gen dezbatere dar si filme documentare pe specificul temelor.
Datorita specificului sau -televiziune utilitara-PRATECH TV este singura televiziune care asigura constant difuzarea de productii ale beneficiarilor sai.
Nu exista un program de stiri, informatiile sunt prezentate in interiorul emisiunilor tematice si se refera numai la domeniul respectiv.
Emisiunile sunt transmise zilnic la aceeasi ora, dand posibilitatea telespectatorului sa acceseze optim orice program.
Postul foloseste tehnica digitala de ultima generatie care asigura o calitate deosebita programelor.
Difuzarea se face prin operatorii de cablu in provincie si alte tari si DTH (DIGI TV, FOCUS SAT), iNES (fibra optica) in Bucuresti provincie si alte tari.