REGIONAL SALES MANAGER

GERMANOS TELECOM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza activ, participand la procesele de vanzare, produsele si serviciile din portofoliul Companiei;
- Participa impreuna cu reprezentantii de vanzari la intalnirile stabilite cu actuali sau potentiali clienti;
- Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti de catre Directorul National Vanzari Directe;
- Mentine contactul permanent cu piata de telecom si propune solutii pentru cresterea volumului de vanzari din zona alocata;
- Evalueaza activitatea reprezentantilor de vanzari din punctul de vedere al indeplinirii criteriilor de performanta stabilite conform fisei postului.
- Formuleaza si propune solutii de imbunatatire a fluxurilor de comunicare, ofertei de servicii si produse, in vederea maximizarii rezultatelor obtinute;
- Colaboreaza cu Training Coordinator in vederea urmaririi modului de aplicare de catre reprezentantii de vanzari a cunostintelor dobandite la sesiunile de pregatire;
- Coordoneaza activitatea reprezentantilor de vanzari din zona alocata.

CERINTE

- Studii superioare;
- Min 3 ani experienta in vanzari directe;
- Min 1 an experienta pe o pozitie similara;
- Permis de conducere-cat. B;
- Disponibilitate de a calatori in interes de serviciu;
- Persoana organizata, orientata catre rezultate, rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

-Oportunitatea unei cariere intr-un mediu de business dinamic;
-Masina de serviciu;
-Laptop si telefon mobil.

Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Germanos, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

In prezent, Germanos Telecom Romania S.A. detine 150 magazine in intreaga tara. Pana la sfarsitul anului 2007, compania isi va deservi clientii in peste 200 de locatii. In plus, Germanos ofera produsele si serviciile sale printr-o retea de peste 70 de dealeri, care opereaza sub numele de BEEEP .