REFERENT RESURSE UMANE

VULCAN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza selectia si recrutarea personalului folosind resursele de recrutare adecvate : media, universitati, cautare directa, conform alocarilor stabilite de directorul Directiei Resurse Umane (pozitii/ compartimente)
Propune noi surse si metode de recrutare, intervievare si testare
Realizeaza si posteaza anunturile de recrutare
Realizeaza selectia CV-urilor si a dosarelor de candidatura
Actualizeaza baza de date, pe baza selectiei CV-urilor primite sau a dosarelor de candidatura Contacteaza telefonic persoanele selectate, efectueaza interviurile si intocmeste rapoartele de interviu.
Redacteaza si prezinta ofertele de angajare candidatilor , asigurandu-se ca pozitia este bine inteleasa.
Reprezinta compania la evenimentele de resurse umane aferente recrutarii (targuri de job-uri, prezentari in cadrul institutiilor de invatamant)
Ofera suport in procesul de integrare a noilor angajati

CERINTE

- cunostinte de resurse umane
- excelente abilitati de comunicare si persuasiune
- experienta in recrutarea directa si conexiunile in domeniul industriei grele constituie avantaje
- cunoasterea limbii engleze
- cunostinte de utilizare a calculatorului (in special pachetul Office)

Vulcan SA, cu peste 100 de ani de experienta, este una dintre cele mai prestigioase companii de industrie grea din Europa centrala si de sud-est, care beneficiaza de cele mai inalte certificari la nivel international (ISO 9001, TUV AD, ASME, API Q1/11E, ISCIR).
Cu clienti companii prestigioase din peste 50 de tari ale lumii, suntem lideri in domeniile cazanelor sub presiune, a unitatilor de pompare pentru petrol si apa, a cazanelor si ventilatoare industriale, a echipamentelor tehnologice si componentelor pentru centrale nucleare.
Cautam profesionisti capabili de performante superioare.