REFERENT PREGATIRE PRODUCTIE profile PVC

GEALAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul de Referent pregatire productie se desfasoara in cadrul Departamentului de Productie si presupune:

*administrarea procesului de productie profile PVC (cele 2 segmente: extrudare si caserare - folierea profilului - folie decor care imita structura lemnului)
*administrarea comenzilor de productie
*editarea comenzii in programul/ aplicatia de productie pe masini (linii de extrudare), urmarirea derularii comenzii, inchiderea acesteia
*predarea produselor finite la depozit, descarcarea consumurilor de materii prime corespunzatoare comenzilor de productie
*introducerea in programul de productie a feed-back-ului corespunzator comenzii (fisele cu datele completate de catre operatorii de pe linia de extrudare/ caserare; problemele tehnice, motivele de rebut etc)
*gestionarea si corectia stocurilor de materii prime
NOTA: se va lucra intr-un soft specializat de productie (trainingul se ofera in - house)

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- studii:superioare tehnice sau economice
- abilitati: operare PC (Microsoft Office), limba engleza (nivel mediu), avantaj: limba germana - cunostinte medii (softul de productie este afisat in lb germana)
- candidatul trebuie sa fie o persoana foarte atenta la detalii, meticuloasa, riguroasa; sa aiba o capacitate de acumulare/ invatare rapida, sa dispuna de abilitati tehnice, sa fie dedicata si loiala.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- job antrenant, cu multe provocari
- invatare continua
- firma nemteasca stabila cu un nume bine pozitionat pe piata

Misiunea Gealan Romania (producator de profile PVC) este de a-si mentine in continuare pozitia de lider pe piata romaneasca in domeniul profilelor din PVC destinate ferestrelor si usilor si continuarea politicii de expansiune pe pietele externe in stransa legatura cu programele de dezvoltare ale firmei mame de a intari pozitia grupului GEALAN Fenster Systeme la nivel european.