Referent marketing

S.C. RIO BUCOVINA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea si monitorizarea promotiilor;
- Efectuarea de studii de marketing si prezentarea lor factorilor de decizie;
- Conceperea si productia materialelor de reclama si publicitate, în colaborare cu agentiile de publicitate, intocmirea documentatiei necesare (brief, buget, calendar al activitatilor) si urmarirea desfasurarii proiectelor;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de materiale publicitare;
- Derularea contractelor comerciale sau comenzilor cu partenerii societatii;
- Asistarea Brand Managerului/Directorului de Marketing pentru elaborarea, implementarea si perfectionarea planului de marketing al companiei in conformitate cu obiectivele stabilite;
- Urmarirea si analiza evolutiei vânzarilor.

CERINTE

- Absolvent studii superioare (de preferinta economice) sau an terminal;
- Minim 1 an experienta în marketing /publicitate/ PR;
- Cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj;
- Carnet de conducere categoria B;
- Cunostinte minime de contabilitate primara;
- Cunostinte de utilizare PC: MS Office, Internet, e-mail;
- Usurinta, claritate si coerenta în exprimare;
- Disponibilitate pentru lucru în echipa si în conditii de stres;
- Seriozitate, punctualitate, responsabilitate;
- Persoana ordonata, disciplinata, cu atentie distributiva.

BENEFICII OFERITE

- Companie aflata în topul producatorilor de ape minerale si bauturi racoritoare;
- Pachet salarial motivant.

RIO BUCOVINA este in top 5 al celor mai mari producatori de ape minerale din Romania, avand in portofoliu branduri precum \"BUCOVINA\" - apa minerala naturala, \"La Vitta\", bauturile racoritoare \"RIO\", \"La Vitta\" si \"Bon Ton\".