REFERENT/INSPECTOR RESURSE UMANE

S.C. BADUC S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTII SPECIFICE:
- Inainteaza DRU propuneri de masuri pentru formarea si perfectionarea fortei de munca
- Urmareste perfectionarea calificarii profesionale a personalului Directie Productie, prin proiectarea de programe de instruire a personalului, pe specialitati si etape de desfasurare
- Participa la evaluarea performantelor salariatilor, testarea abilitatilor, aptitudinilor de adaptare la mediul social si professional
- Realizeaza analiza si proiectarea posturilor din cadrul DP
- Asigura evident stricta a schimbarilor de functii in vederea adaptarii continututlui fiselor de post la specificul noilor functii
- Asigura evidenta si semnarea actelor aditionale la contractile de munca privind cursuri de perfectionare sau modificari aprobate de DG
- Intocmeste situatii statistice privind angajatii DP
- Intocmeste pontajele si situatia orelor suplimentare pentru salariatii din DP
- Distribuie tichete de masa si efectueaza plata drepturilor banesti pentru personalul din DP
- Asigura evident condicilor de prezenta
- Urmareste inregistrarea notelor de concediu fara salariu, rechemari din concediu de odihna si a concediilor medicale
- Asigura tinerea evidentei cererilor de ajutor in caz de deces si nastere copil
- Trimite DRU situatia cu necesarul de adeverinte de salariu solicitate de banci pentru acordare de credite
- Urmareste modul de indeplinire a planului annual de control medical al salariatilor
- Intocmeste analize cu privire la nivelul de satisfactie profesionala al angajatilor
- Participa la conceperea si elaborarea fiselor de post

CERINTE

- Disponibilitate in a desfasurara activitatea de resurse umane in BADUC - DIRECTIE PRODUCTIE jud. Ilfov - Popesti-Leordeni, str. Drumul Taberei nr. 10.
- Dinamic(a), activ(a), responsabil(a), orientat(a) catre angajati
- Bune abilitati de comunicare, relationare si negociere
- Personalitate centrata pe performanta si dezvoltare
- Buna cunoastere a pietei de munca din Romania, experienta in resurse umane, min.2 ani

Acumuland cunostintele si experienta unei echipe tinere de peste 600 de profesionisti, existenta in piata de peste 35 de ani si o gama de produse si servicii care satisfac si cele mai diversificate si exigente cerinte, societatea BADUC este un partener de incredere, lider pe piata materialelor pentru constructii si instalatii din Romania.