Referent de specialitate S III - Biroul Audio - Video - Grafica

Primaria Sector 2 Bucuresti

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizeaza si organizeaza fluxul informational si elaboreaza propuneri de optimizare a circuitului documentelor la nivelul activitatii serviciilor Primariei Sectorului 2
- centralizeaza si analizeaza solicitarile la nivel de administrator in aplicatia "Infocet"
- organizeaza si sustine cursuri de instruire a personalului institutiei cu privire la utilizarea aplicatiilor gestionate
- actualizeaza site-ul Primariei Sectorului 2
- asigura realizarea masurilor prevazute de Legea 161/2003 cu privire la transparenta in administrarea informatiilor si serviciilor publice prin mijloace electronice
- realizeaza machete grafice, adapteaza si imprima materialele realizate de celelalte compartimente ale Primariei Sectorului 2
- colaboreaza cu serviciile ce au atributii similare sau interactioneaza cu aplicatiile de management de documente, din cadrul serviciilor publice din subordinea Consiliului Local
- realizeaza in colaborare cu celelalte compartimente ale Primariei Sectorului 2 si din subordinea Consiliului Sectorului 2, schema logica a Sistemului Vocal al Primariei Sectorului 2
- pregateste, ofera suport si asigura buna functionare a sistemelor audio - video din salile de conferinta si a celor portabile
- asigura intretinerea si functionarea sistemului de vot electronic
- are obligatia de a actualiza procedurile descrise prin "Sistemul de Management al Calitatii' in concordanta cu modificarile ce intervin in activitatea serviciului, ca urmare a actelor normative noi

CERINTE

- studii superioare de lunga durata absolvite cu diploma de licenta;
- constituie avantaj studiile superioare in urmatoarele domenii: matematica, informatica, cibernetica, electronica, automatica;
- experienta in activitate, conform cerintelor de studii: minimum 1an;
- cunostinte de operare / programare pe calculator: Word, Excel, Access, PowerPoint - nivel avansat;
- cunosterea unei limbi straine de circulatie internationala (de preferinta engleza) - nivel mediu.
Postul se ocupa prin concurs organizat in conditiile legii. Concursul va avea loc in data de 18 iunie, ora 13,00. Data limita de depunere a dosarelor in vederea participarii la acest concurs este 1 iunie 2007.
Dosarul de concurs va contine in mod obligatoriu:
-cerere inscriere concurs
-CV
-copie act identitate
-copiile diplomelor de studii si ale altor acte care atesta efectuarea unor specializari
-copia carnetului de munca sau, dupa caz, o adeverinta care sa ateste vechimea in munca si, dupa caz, in specialitate
-cazierul judiciar
-adeverinta care sa ateste starea de sanatate corespunzatoare
-copia fisei de evaluare a performantelor profesionale individuale sau, dupa caz, recomandarea de la ultimul loc de munca
Informatii suplimentare puteti obtine de pe site-ul Primariei Sector 2 www.ps2.ro/angajari

BENEFICII OFERITE

- sporuri salariale si premii in functie de performante
-decontare cheltuieli pentru tinuta de serviciu
-training si instruire permanenta asigurata de catre Primarie
-masterate si cursuri postuniversitare
-gratuitate pentru transport, acces la servicii culturale, bufet propriu.
-conditii de lucru la cele mai inalte standarde, intr-o cladire moderna
-lucrul pe computere moderne, cu acces permanent la intranet si internet
-oportunitati de promovare, sansa dezvoltarii unei cariere de succes
-atmosfera de lucru captivanta

DESCRIEREA FIRMEI

Administratie publica locala