Referent de specialitate financiar - contabilitate

Sc Reinvent Business Vision SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Tinerea evidentei contabile pentru clientii din portofoliu;
- Inregistrarea operatiunilor contabile.
- Intocmirea situatiilor financiare;
- Intocmirea declaratiilor fiscale;
- Activitati in domeniul resurselor umane (atunci cand este cazul): contracte de munca, transmitere revisal, calcul salarii si concedii, declaratia 112, eliberare adeverinte; inregistrare documente in programul de contabilitate

CERINTE

- Studii superioare, în domeniul economic/ contabilitate
- Experientă în domeniul contabil minim 3 ani
- Utilizarea programelor informatice de contabilitate (cunoaşterea programului SAGA reprezinta un avantaj)
- Operare MS Office nivel mediu
- Capacitatea de selectie, clasificare si interpretare a informatiilor
- Buna organizare si planificare a activitatilor

DESCRIEREA FIRMEI

Simtim ca, in afaceri, INCREDEREA ESTE ESENTIALA.
Analizam in profunzime fiecare caz in parte, gasim cele mai bune solutii, vorbim prin fapte si facem mai mult decat promitem.

Actionam cu convingerea ca, in afaceri, TIMPUL ESTE IMPORTANT .Performanta depinde de un management eficient. Ne mobilizam pentru a obtine cea mai rapida solutie valida la cererile clientului. Prioritatile clientului devin prioritatile noastre.

Stim ca, in afaceri, INFORMATIA ESTE FACTORUL CHEIE. Excelenta are la baza un management competitiv al cunostintelor. Investim o parte insemnata din resursele si eforturile noastre pentru a ne largi si aprofunda pregatirea si pentru a fi permanent informati cu privire la orice schimbari din ariile de activitate.

Apreciem CALITATEA SI PROFESIONALISMUL IN AFACERI.
Experienta de peste 15 ani ne obliga sa facem din conduita responsabila si din calitatea superioara a serviciilor trasaturi ale activitatii noastre. In plus, cautam permanent sa ne autodepasim. Succesul prezent si viitor al clientilor nostri este responsabilitatea noastra neintrerupta.