Referent de specialitate debutant (inginer)

Unitatea Militara 02384

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Urmăreste realizarea obiectivelor de investiții, recepția construcțiilor cuprinse în programul de investiții al Ministerului Apărării Naționale și stabilirea valorii finale a lucrărilor de întreținere și reparații curente, în conformitate cu prevederile ordinului M151/2017..
2. Supraveghează execuția lucrărilor conform clauzelor contractuale și a caietului de sarcini. Verifică aplicarea sistemului calității în construcții conform cerințelor din Legea 10/1995 și Ordinul ministrului apărării naționale M151/2017;
3. Sesizează nerespectarea normelor şi graficului de execuție conform Ordin M151/2017;
4. Asigură la punctul de lucru fișe tehnologice, proceduri de lucru, desene si alte documentații necesare execuției Ordin M151/2017;
5. Menţine legătura cu responsabilul SSM , pentru asigurarea echipamentului de lucru;
6. Verificarea documentaţiilor de execuţie ( planuri de execuție, memorii tehnice etc. ) puse la dispoziție de beneficiar, si semnalarea eventualelor nereguli;
7. Realizează documentația tehnica de execuție când este necesar;
8. Realizează grafice de execuție si raportează periodic şefului ierarhic stadiul lucrărilor;
9. Realizează antemăsurători;
10. Realizează documentaţia economică necesara execuției ( devize , extras materiale , extras resurse etc. ).
11. Ține exact evidența cheltuielilor pe categorii de lucrări;
12. Verifică situații de plată în vederea aprobării acestora la decontare.
13. Participă în calitate de membru la Recepții la terminarea lucrărilor / finale.

CERINTE

1. Absolvirea cu diplomă de licenţă a studiilor superioare în domeniul Inginerie civilă/ Instalații pentru construcții;
2. Nivelul de acces la informaţii clasificate este secret de serviciu, fiind necesar acordul scris al persoanei care doreşte să candideze privind verificarea în vederea obţinerii autorizaţiei de acces la informaţii clasificate sau a certificatului de securitate, în situaţia în care va fi declarată „admisă”;
3. Limba engleză - nivel satisfăcător;
4. Cunoştinţe de operare pe calculator – Microsoft Office - nivel bun; AutoCAD – nivel bun, Softeh (windevRO) – program de devize – nivel bun.
5.Abilitatea de negociere, spirit de iniţiativă, comunicare, lucru în echipă, capacitate de analiză şi sinteză, rezistenţă la stres.
6. Nu se cere vechime în specialitate.

BENEFICII OFERITE

DESCRIEREA FIRMEI

Unitate militara