Referent de specialitate

VOLKSBANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Efectuarea de reconcilieri de solduri contabile in vederea migrarii datelor din sistemul actual in noul sistem informatic;
* Testarea implementarii in noul sistem informatic al bancii a produselor aflate in oferta si in portofoliu;
* Analiza si rezolvarea cerintelor de implementare ale noului sistem informatic al bancii;

CERINTE

* Studii superioare economice;
* Cunostinte de contabilitate bancara;
* Minimum 2 ani experienta in sistemul bancar;
* Buna cunoastere a functionalitatii si ciclului de viata a produselor bancare;
* Persoana deschisa si sociabila, orientata spre calitate si rezultate;
* Abilitati de organizare si lucru in conditii de stres;
* Spirit de echipa, perseverenta, buna relationare si gestionare a conflictelor.

BENEFICII OFERITE

* Bucuresti – Sediul Central, Directia Financiar Contabilitate, Departament Metodologie Contabila;
* Contract pe perioada determinata de 12 luni.

Volksbank Romania, detinuta de Volksbank International (subsidiara a Osterreichische Volksbanken – Aktiengessellschaft -OVAG)), a devenit operationala pe data de 8 mai 2000. In buna traditie a bancii austriece pe care o reprezinta, Volksbank Romania si-a indreptat inca de la inceput atentia spre nevoile si interesele persoanelor fizice si intreprinderilor mici si mijlocii oferind produse si servicii de calitate.

“Increderea ne uneste” – sloganul grupului – reflecta parteneriatul pe care se bazeaza banca noastra in relatia cu clientii