REDACTORI COORDONATORI EDITII LOCALE. TOATE JUDETELE

Grupul Civic

Job expirat

RESPONSABILITATI

"Ziarul de stiri comentate" extinde reteaua de publicatii locale in toate judetele. Ziarul va aparea saptamanal si va fi distribuit gratuit. Tirajul minim va depasi tirajul oricarei publicatii locale din zona.
In acest scop angajam redactori / coordonatori subredactie locala, avand urmatoarele atributii principale:
-activitati de documentare, intervievare, redactare specifice postului de redactor.
-formare si coordonare echipa de agenti/curieri distributie ziar.
-prezentare si contractare publicitate in editia locala a ziarului.
-reprezentarea publicatiei la nivel local in orice alta situatie legal solicitata.
Postul este valabil pentru toate judetele!

CERINTE

-de preferat persoane cu experienta in jurnalism si contractare publicitate pentru presa.
-portofoliu de clienti preexistent reprezinta un avantaj
-capacitate de organizare si coordonare echipa.
-excelente abilitati de comunicare si organizare.
-prestanta, tinuta si aspect fizic agreabile.
-capacitatea de a forma si coordona un proiect nou.

BENEFICII OFERITE

-salariul net 1200 lei.
-bonusuri procentuale din contractele de publicitate realizate.
-contract de munca.
-pozitie de conducere.
-perioada de proba de maxim 30 zile.

DESCRIEREA FIRMEI

Asociatie civica