REDACTOR WEB

Volsped

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea si imbunatatirea datelor din bazele de date;
- Colectarea de informatii de pe internet si introducerea lor;
- Introducerea si prelucrarea de date despre produsele si serviciile oferite;
- Actualizarea permanenta a datelor;
- Documentare in vederea unei descrieri corecte pentru fiecare serviciu sau produs oferit, folosind resurse online (site-uri de specialitate);
- Dezvoltarea de continut SEO;
- Crearea de texte originale pentru promovarea serviciilor oferite de tip: comunicate de presa, articole web, newsletter.

CERINTE

- Este eficient, ambitios, creativ, dornic sa invete si cu o atitudine pozitiva;
- Studii finalizate sau in curs de finalizare;
- Excelenta cunoastere a limbii romane;
- Cunostinte foarte bune de operare PC si Internet;
- Cel putin o limba straina la nivel mediu;
- Abilitati organizatorice si atentie sporita la detalii;
- Viteza in tehnoredactare.

BENEFICII OFERITE

- Conditii optime de lucru;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial atractiv.

Suntem o companie de transporturi rutiere si expeditii de marfuri catre Uniunea Europeana. Suntem in continua dezvoltare si cautam persoane profesioniste pentru a ni se alatura pe termen lung.