redactor revista de muzica online (pe baza de voluntariat)

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

redactor revista de muzica online:
- se documenteaza si realizeaza continut pentru site (stiri, articole, documentare, interviuri);
- se aboneaza la fluxuri de informatii (interne si externe) si preia stiri despre trupe si artisti, despre casele de discuri, organizatori de evenimente etc. si realizeaza materiale pentru site;
- creaza si mentine legatura cu firme si persoane care activeaza in industria muzicala de la care obtine informatii cu caracter de noutate si potential de stire pe care le prelucreaza si realizeaza materiale pentru site;
- este acreditat la concerte in calitate de redactor/reporter si realizeaza materiale de tip recenzie pentru site;
- realizeaza interviuri cu artisti din tara si strainatate;
- in functie de experienta sau de abilitatile dovedite in timp, coordoneaza activitatea redactorilor site-ului si asigura un flux de materiale pentru site.

CERINTE

cunostinte temeinice de limba romana, coerenta in exprimare (scris-vorbit), multa pasiune pentru muzica

BENEFICII OFERITE

experienta, acreditari la concerte, posibilitate de intalnire-interviu cu formatii favorite, artisti preferati