Redactor online culturism & fitness voluntar

FitClub.ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal este o persoana care cunoaste foarte bine gramatica limbii romane, capabila sa scrie articole utile si interesante pe subiecte din culturism & fitness.

Nu exista un program fix si nici un numar obligatoriu de articole redactate pe zi/saptamana, singura exigenta reala este de ordin calitativ.

CERINTE

Postul de redactor presupune sa redactezi articole de cel putin 500 cuvinte, pe subiecte din culturism & fitness.

Practicarea unui sport, preferabil culturism sau fitness, constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Daca stii ca ai condei, dar nimeni nu iti da nici macar sansa sa arati ce poti, vino alaturi de noi.

Fiind un proiect de tip voluntariat, nu putem remunera activitatea ta, momentan. Iti oferim, insa, urmatoarele:

- pagina personala gratuita de promovare, pe site-ul FitClub.ro.
- promovarea articolelor redactate de tine pe pagina de Facebook a site-ului FitClub.ro, care are peste 4.700 de fani.
- crearea unui portofoliu personal de articole.
- imbogatirea experientei jurnalistice.

Revista online de fitness, sanatate si nutritie. Scopul nostru este sa promovam un stil de viata activ si sanatos, oferind celor interesati informatii pertinente, obiective si actuale.