redactor online (part time)

Eurocor Institutul European de Cursuri prin Corespondenta

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIEREA COMPANIEI:

INSTITUTUL EUROCOR este filiala Scolii Europene de Cursuri prin Corespondenta (ESCC) cu sediul central in Olanda, cea mai importanta scoala europeana specializata in aceasta forma de instruire, prezenta in 7 tari din Europa si Asia.
Si in Romania, in cei peste 15 ani de activitate, peste 200.000 de cursanti din toata tara au avut incredere in metoda noastra si au ales sa-si dezvolte pregatirea profesionala sau sa invete o limba straina alaturi de noi.
Pentru mai multe detalii vizitati www.eurocor.ro.

RESPONSABILITATI:

Ce ar trebui sa faci daca vei fi angajat?

- descrieri atragatoare de cursuri
- redactare comunicate de presa, advertoriale etc.
- redactare continut pentru newslettere sau alte proiecte de comunicare
- organizare concursuri, jocuri, orice alte activitati atractive pe Facebook
- participare la discutii pe forumuri
- propuneri de noi proiecte de comunicare online
- rapoarte de activitate

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

Ce ar trebui sa stii deja?

- sa scrii frumos - sa ai un stil narativ, atractiv, angajant
- sa fii original (a) - sa poti “orchestra” in jurul unui lucru mic, un adevarat spectacol
- sa fii creativ (a) – sa poti declina cu usurinta aceeasi idee in 100 sau in 1000 de cuvinte
- sa fii eficient (a) - sa-ti organizezi bine timpul de lucru

Avantaje:
- cunostinte medii de grafica PC – Adobe Photoshop
- experienta anterioara in redactarea de articole pentru mediul online

Institutul Eurocor este filiala Scolii Europene de Cursuri prin Corespondenta (ESCC) cu sediul central in Olanda, cea mai importanta scoala europeana specializata in aceasta forma de instruire, prezenta in 7 tari din Europa si Asia.
Si in Romania, in cei 12 ani de activitate, peste 200.000 de cursanti din toata tara au avut incredere in metoda noastra si au ales sa-si dezvolte pregatirea profesionala sau sa invete o limba straina alaturi de noi.