Redactor in echipa Blogunteer.ro (voluntar)

Asociatia Young Initiative

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Publica cel putin 1 articol pe saptamana;
- Efectueaza cercetari jurnalistice personale pentru a se documenta in vederea redactarii de articole;
- Se informeaza in permanenta despre oportunitatile de voluntariat existente in regiunea sa si despre proiectele si activitatile care au loc acolo, incercand sa obtina materiale de promovare si/sau interviuri relevante;
- Participa la diverse proiecte, activitati, evenimente, workshop-uri, training-uri si conferinte ca reprezentant Blogunteer

CERINTE

Experienta in scrierea de articole
Buna cunoastere a stilului jurnalistic online
Abilitati de social media - constituie un avantaj
Capacitatea de implicare si incadrare in deadline-urile stabilite
Energie si creativitate
Nu in ultimul rand, dorinta de a fi voluntar :)

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim?
Expunere la mediul ONG din Romania (si nu numai), un sector extrem de interesant, in plina dezvoltare
Oportunitatea de a face practica in domeniul jurnalismului si posibilitatea de a-ti posta articolele sub propriul nume
Certificat de voluntariat
Integrarea intr-o echipa energica si cu initiativa :)

Acceseaza aici modul in care poti aplica: http://blogunteer.ro/2011/05/blogunteer-isi-extinde-echipa/

Asociatia Young Initiative este o organizatie non-guvernamentala din Romania, non-profit, infiintata in luna noiembrie 2009, care organizeaza proiecte in domenii precum tineret, educatie non-formala, umanitar si cultural. Misiunea Asociatiei este sa contribuie la dezvoltarea personala si profesionala a tinerilor si copiilor, precum si la educatia si cultura acestora, cu precadere cea non-formala, astfel incat acestia sa isi poata croi o cariera care sa corespunda potentialului lor.