Redactor/editor revista online pentru femei

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana originala, constiincioasa, perseverenta, care sa dea dovada de imaginatie si empatie, pentru redactarea de articole in cadrul unei reviste online pentru femei.

Responsabilitatile principale vor fi acelea de: creare a articolelor ce vor fi publicate in diverse categorii, cercetare si adunare de informatii corelate.

Categoriile in care trebuie sa se incadreze articolele sunt (nu neaparat toate):
- moda (in primul rand!) - se cere un simt artistic dezvoltat, este NECESARA o informare continua si constanta despre lumea modei (prezentari ce au loc in tara si in strainatate, tendinte, stiluri ale vedetelor etc.)
- timp liber - rapiditate in a afla ultimele noutati (din tara si din Bucuresti) despre diverse evenimente si prezentarea acestora sumara, in timp util
- sfaturi, informare, etc.
- relatii
- frumusete
- sanatate

CERINTE

- cunoasterea excelenta a limbii romane
- exprimare clara/coerenta, creativitate, dezinvoltura
- dorinta de a fi remarcat(a) prin articolele scrise
- pasionat(a) de domeniul media
- seriozitate si dorinta de a castiga experienta
- nivel avansat de cunoastere al limbii engleze

Ai MAI MULTE sanse sa faci parte din echipa noastra daca:
- ai experienta relevanta in scrierea de articole (dovedita prin exemple)
- urmezi/ai urmat cursurile unei facultati de profil (jurnalism, filologie, etc.)

BENEFICII OFERITE

- program flexibil
- lucru de acasa (perfect pentru studenti)
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere in mass-media
- publicarea articolelor se va face sub semnatura proprie
- adaugarea unor file in plus la CV, precum si experienta in redactactarea de articole
- modul de colaborare se va stabili in urma unui mic interviu