Redactor/ Editor Online

Bit Electronic

Job expirat

RESPONSABILITATI

Culege informatii si redacteaza stiri/ articole pentru o revista online de lifestyle, moda, frumusete, etc si un site de anunturi;
Traduce articole de pe site-uri straine;
Documentarea si verificarea materialelor, fiind responsabil(a) pentru ceea ce scrie;
Publica articolele la termenul stabilit;
Propune surse de informatii si directii de dezvoltare a portal-ului web;
Monitorizeaza constant diverse surse de informatii: pagini web, presa si reviste de specialitate;
Se ocupa de promovarea portalului (anunturi, directoare web, etc).

CERINTE

Capacitate de selectie si sinteza a informatiei relevante;
Cunostinte foarte bune de gramatica si ortografie;
Realizarea fluenta a articolelor;
Cunoasterea limbii engleze;
Experienta jurnalistica (de preferat in alte portaluri web/ reviste online);
Initiativa;
Seriozitate;
Cunostinte foarte bune de utilizare PC si navigare internet;
Preferabil absolvent(a) de Jurnalism.

BENEFICII OFERITE

In functie de calitati si de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

Importator accesorii auto.