Redactor colaborator

SC NovaNews SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul este pe baza de voluntariat, in cadrul www.novanews.ro.

Responsabilitatile candidatului:

- scrie stiri, reportaje, etc
-updateaza fluxul de stiri al site-ului www.novanews.ro
-cauta noi subiecte, se documenteaza si realizeaza materiale
- selecteaza si ierarhizeaza informatiile ce urmeaza a fi publicate

CERINTE

- cunoasterea excelenta a limbii romane
- exprimare clara/coerenta, creativitate
- dorinta de a fi remarcat(a) prin articolele scrise
- pasionat(a) de domeniul media
- seriozitate si dorinta de a castiga experienta
- nivel avansat de cunoastere al limbii engleze

BENEFICII OFERITE

- program flexibil
- lucru de acasa (perfect pentru studenti)
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere in mass-media
- adeverinta de practica

DESCRIEREA FIRMEI

Portal national de stiri, generalist.

Site-ul ofera cele mai noi stiri din toate domeniile, atat din Romania cat si din strainatate.

In plus, romanii din diaspora au la dispozitie o categorie speciala de stiri si forum.

Anunturile sunt gratuite, iar cititorii sunt invitati la dialog si interactivitate.