Redactor cinema & TV

PORT Computer Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Participarea la vizionarile de presa pentru premierele cinemtografice
-Scrierea de cronici pentru filmele vizionate
-Introducerea acestor cronici pe site-ul www.port.ro in sectiunea Cinema, inainte de data premierei
-Redactarea de texte pentru descrierile filmelor, serialelor, emisiunilor(altor programe) din sectiunea TV, acolo unde aceste informatii lipsesc si introducerea lor pe site-ul Port.ro
-Redactarea textelor pentru sectiunea Recomandari (cinema etc.)
-Administrarea Forumul site-ului Port.ro pe partea de cinema
-Selectie imagini foto cinema si postarea lor pe site
-Verificare si corectura site
-Respectarea termenelor de predare si postare a textelor si ale celorlalte contributii
-Respectarea programului de lucru si a standardelor de calitate ale Port.ro

CERINTE

-studii finalizate sau in curs de finalizare
-limba engleza
-cunostinte PC
-buna cunoastere a limbii romane
-abilitati redactare texte, cronici de film

BENEFICII OFERITE

Salariu net primele 3 luni: 700 RON

PORT Computer - este o societate pe actiuni, americano - maghiara creata in 1995. In prezent detine in Ungaria cea mai mare baza de date cuprinzand informatii culturale, fiind un puternic furnizor de date pe piata interna de Internet. PORT Computer Romania, infiintata in august 2000, este reprezentanta acestei companii in Romania. Site-ul port.ro a fost lansat in iunie 2001.
PORT Computer urmareste sa devina cel mai puternic provider Internet de informatii culturale in Europa Centrala si de Est, intentionand sa mai deschida inca trei filiale.