Recrutari Asistenti Brokeraj Asigurari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-prospectare piata pentru identificarea de noi clienti;
-stabilirea necesitatilor si elaborarea ofertei;
-emiterea politei de asigurare si incasarea primelor de asigurare;
-urmarirea derularii contractelor:anuntarea clientilor la scadenta ratelor si la expirarea contractelor;
-service post-vanzare: consilierea clientului la o eventuala dauna

CERINTE

-dorinta de afirmare si promovare intr-un colectiv tanar;
-experienta in vanzari si asigurari constituie avantaj;
-prezenta agreabila;
-abilitati de comunicare si negociere dezvoltate;
-sistem relational dezvoltat constituie avantaj;
-seriozitate, punctualitate

BENEFICII OFERITE

-oportunitatea de a lucra cu un broker consacrat pe piata de profil;
-toata gama de asigurari la toti asiguratorii;
-comisioanele oferite sunt peste medie;
-mediu de lucru foarte placut;
-sprijin din partea conducerii pentru persoanele care isi doresc promovarea si sa isi construiasca o cariera de viitor in acest domeniu;
-posibilitatea avansarii ca INSPECTOR intr-un timp foarte scurt