Recrutare Beauty Adviser

Activ Promotion Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Postul de "Beauty Adviser" presupune consilierea clientelei la raionul de parfumerie/ makeup/ skinker , astfel incat clientii sa cumpere produsele promovate. O consiliere eficienta presupune o excelenta cunoastere a produselor, avantajelor si caracteristicilor specifice fiecarui produs.
-Persoanele ce ocupa un astfel de post trebuie sa aiba o atitudine pozitiva, sa comunice corect si obiectiv clientului interesat orice detaliu legat de produse.

CERINTE

-Aspect fizic placut;
-Abilitati: comunicare, rabdare, empatie, intelegere;
-Calitati: dinamism, seriozitate, dedicare, responsabilitate;
-Cunostiinte despre pachetul Office ( necesar pentru completarea raportarii saptamanale )
-Cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv (Plata/ h+ Bonus)
-Pachet de training: traininguri, sesiuni de beauty, evenimente speciale
-Mediu de lucru placut ( activitatea se desfasora in lanturile de Parfumerii din Bucuresti )

In cei 6 ani de activitate, ne-am experimentat pe activitati de promovare, sampling interior si exterior, merchandising, organizare, coordonare si control campanii tip mistery shopper plus colectarea de date personale relationate acestor activitati, audit, update vizualuri si inventariere mobilier.