Recruiter

ITC NETWORKS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale pozitiei de Recruiter vor fi:

- Demararea proiectelor de recrutare;
- Redactarea si postarea anunturilor de recrutare;
- Identificarea surselor de selectie;
- Identificarea si selectarea potentialilor candidati in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
- Contactarea candidatilor si sustinerea interviurilor de resurse umane;
- Elaborarea listei scurte si colaborarea cu sefii de departamente pentru finalizarea proiectelor;
- Completarea si mentinerea integritatii bazei de date;
- Participarea, alaturi de echipa de resurse umane, la diferite evenimente de profil precum targurile de job-uri;
- Intocmirea si transmiterea diverselor raportari periodice.

CERINTE

- Absolvent al unei unitati de invatamant superior cu profil uman
- Experienta minim 1 an in activitati de recrutare si selectie (de preferat in domeniul IT Software)
- Bune cunostinte de limba engleza
- Bune cunostinte de utilizare a pachetului MS Office (Word, Excel, Powerpoint).
- Foarte bune abilitati de comunicare si interactionare cu oamenii;
- Abilitati de planificare si organizare a activitatii
- Dinamism si creativitate

ITC Networks este o companie de outsourcing specializata in dezvoltarea de software pentru telecomunicatii, testare de programe software, automatizare de teste, mentenanata si support.
Principalii clienti ai companiei sunt Nortel, unul dintre cei mai mari jucatori in industria de telecomunicatii, IBM Romania, Trapeze Networks, Blade Network Services si Avaya. ITC Networks se mandreste cu aprecierea clientilor sai, precum si cu satisfactia oferita de recunoasterea faptului ca furnizeaza produse si servicii de cea mai buna calitate. Incurajam colaborarea, spiritul de echipa si bunele relatii interpersonale - pentru dezvoltarea acestora angajatii pot veni cu idei originale, toti avand drepturi egale sa isi exprime intr-un mod constructiv ideile.