Receptioner hotel

FOND EXIM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- activitati specifice receptiei- check-in, check-out, facturare clienti, oferire informatii catre oaspeti, solutionarea reclamatiilor/feedback-urilor
- ofertare servicii cazare conform politicii de vanzare
- verificarea rezervarilor, proceduri de night audit
- participarea activa in sedintele departamentului
- comunicarea cu toate departamentele hotelului
- alte operatii specifice de receptie

CERINTE

- limba engleza cel putin nivel mediu
- abilitati de comunicare
- cunoasterea softului de gestiune HMS sau a oricarui alt soft hotelier reprezinta un plus
- experienta minim 3 ani pe o pozitie similara - cerinta obligatorie
- cunoasterea pachetului Microsoft Office
- cunoasterea sistemelor online de rezervari- experienta minima/medie
- persoana responsabila, serioasa, prezentabila.

BENEFICII OFERITE

- contract de munca pe perioada nedeterminata
- salariul net este 4000 compus din 3400 Ron si card de bonuri de 600 Ron

DESCRIEREA FIRMEI

Hotel 4 stele