Receptioner Hostel

Golescu Building SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unei persoane care sa ocupe postul de receptioner in hostelul nostru.
Intre responsabilitatile job-ului se numara:
- Cazarea/Decazarea Clientilor
- Incasarea platilor fie in numerar fie prin card, si inregistrarea cu atentie a tuturor tranzactiilor financiare
- Servirea la barul hostelului
- Activitati de contabilitate primara - emitere de facturi, scoaterea rapoartelor zilnice
- Efectuarea rezervarilor venite de pe fiecare din motoarele de rezervare online, pe e-mail sau telefonic si inregistrarea acestora in programul folosit
- Monitorizarea in permanenta a motoarelor noastre de rezervare pentru actualizarea disponibilitatii camerelor, modificarea preturilor daca este cazul,
- Activitati de aprovizionare a barului si a hostelului, mentinerea relatiilor cu furnizorii nostrii in permanenta
- Alcatuirea listei zilnice de responsabilitati a doamnelor de la curatenie
- Utilizarea masinilor de spalat si a uscatoarelor atat pentru serviciul de spalatorie oferit clientilor cat si pentru prosoape sau lenjerii necesare hostelului

CERINTE

Se ofera training pentru indeplinirea fiecarei sarcini de lucru, astfel ca experienta nu este necesara.
In cautarea noului nostru coleg vom pune foarte mare accent pe calitatile personale ale acestuia. Cautam o persoana inteligenta, descurcareata, cu foarte mult bun simt, energica, dornica sa munceasca si sa invete.
Clientii nostri sunt in cea mai mare parte straini, astfel ca stapanirea limbii engleze la nivel avansat este OBLIGATORIE. Interviul va fi in limba engleza.
Trebuie sa aveti cunostiinte de baza de utilizare a pachetului Office, mai ales Excel.
Cunoasterea Bucurestiului si posibilitatea de a oferi orice fel de informatii necesare clientilor, cum ar fi zone de interes turistic, informatii cu privire la transportul national. Fiind straini, calatorind foarte mult, oaspetii pot avea extrem de multe intrebari la care nu aveti voie sa nu gasiti raspuns.
Abilitati excelente de relationare, mult tact si diplomatie in gestionarea relatiilor cu oaspetii.
Suntem o echipa mica, formata din angajati si voluntari, care ne ocupam in totalitate de activitatea hostelului, si de oaspetii nostri.
Cel mai important lucru pe care il oferim clientilor nostri este atmosfera, posibilitatea petrecerii timpului intr-un mod extrem de placut, astfel ca e foarte important sa aveti abilitatea de a va intelege cu oamenii, de a comunica deschis, sa va placa sa iesiti cu ei, sa schimbati impresii etc

BENEFICII OFERITE

Oferim un salariu fix de 1200 RON

Dezvoltare Imobiliara. Turism - Hoteluri. Inchirieri regim hotelier