Quality system manager

HILTI ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- colaborare cu echipa de management pentru realizarea implementarii sistemului de calitate ISO 9001:2001 si ISO 14001:2004;
- realizeaza comunicarea cu compania mama si cu persoanele responsabile de aceste procese la nivelul corporatiei;
- se asigura ca sunt numite persoane responsabile pentru fiecare proces pe plan local;
- identificarea regulamentelor, standardelor, legilor sau a altor cerinte relevante in ceea ce priveste calitatea, mediul si siguranta si transmiterea informatiilor catre persoanele care raspund de implentarea fiecarui proces;
- participa la audit si certifcari;
- conduce in mod activ proiectele de imbunatatire a calitatii muncii si respectarii mediului.

CERINTE

Candidatul ideal va fi responsabil de implementarea la cel mai inalt nivel al sistemului de management al calitatii. Raporteaza direct catre General manager.
Cerinte:
- excelente abilitati analitice si de structurare a proceselor, realizare a planurilor de implementare adecvate cu nevoile companiei si urmarirea efectuarii implementarii;
- abilitatea de a coordona proiecte multiple in acelasi timp si de a respecta termenele;
- atitudine orientata catre gasirea de solutii;
- fire deschisa obisnuita cu lucrul in echipa;
- persoana organizata si atenta la detalii;
- excelente cunostinte de operare cu calculatorul;
- citeste legislatia in domeniu si informeaza echipa de management despre modificarile aparute si realizeaza implementarea noilor cerinte legale;
- foarte bune cunostinte de limba engleza. Germana este un avantaj.
- studii superioare pe partea de comunicare, business sau marketing.

Cream cu pasiune clienti entuziasti si construim un viitor mai bun! Facem acest lucru traind dupa valorile noastre: integritate, curaj, munca in echipa si angajament. Furnizam solutii inovatoare oferind o valoare adaugata superioara constructorilor profesionisti din 120 de tari din intreaga lume.

Hilti Group este lider mondial in dezvoltarea, fabricarea si comercializarea produselor cu valuare adaugata mare si calitate ridicata, destinate clientilor profesionisti din domeniul constructiilor si intretinerii cladirilor. Gama noastra de produse acopera domeniile gauririi si demolarii, prinderilor directe, sistemelor de taiere si gaurire diamantata, sistemelor de ancorare si suportilor pentru instalatii, sistemelor antifoc, pozitionarii si masurarii cu laser, insurubarilor, ca si pe cel al sistemelor de taiere si slefuire a lemnului. Suntem hotarati sa actionam pentru excelenta in inovatie, calitate totala, relatii directe cu clientii si marketing competitiv.
Daca aveti o perspectiva similara asupra felului cum ar trebui sa fie domeniul afacerilor, nu ratati sansa de a va dezvolta cariera impreuna cu Hilti!