Psiholog

Romanian Angel Appeal

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fundatia Romanian Angel Appeal (RAA) recruteaza in vederea angajarii de psihologi pentru proiectul: “Femei pentru femei - Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia
de baby-sitter” cofinantat din Fondul Social European prin Programul Operational Sectorial pentru
Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013 – „Investeste in oameni!”, Axa prioritara 6 „Promovarea
incluziunii sociale”, Domeniul major de interventie 6.3 „Promovarea egalitatii de sanse pe piata
muncii”.

Procesul de recrutare vizeaza selectia de personal pentru pozitia:
Psihologi din judetele: Alba, Arad, Arges, Bacau, Bihor, Bistrita Nasaud, Botosani, Braila, Brasov,
Bucuresti / Ilfov, Buzau, Caras-Severin, Cluj, Constanta, Covasna, Dambovita, Dolj, Galati, Gorj,
Hunedoara, Ialomita, Maramures, Mehedinti, Neamt, Olt, Prahova, Salaj, Satu Mare, Sibiu, Suceava, Teleorman, Timisoara, Tulcea, Vaslui, Vrancea.

Forma de colaborare: conventie civila. Remunerarea se va efectua in functie de numarul de evaluari realizate.

Descrierea generala a postului:
Psihologul va evalua persoanele inscrise la cursurile de calificare in ocupatia de baby sitter si va certifica, pe baza unui raport de psihodiagnostic si evaluare clinica, ca persoana evaluata este apta psihologic sa participe la curs, respectiv, nu prezinta tulburari mentale.

Responsabilitati:
• Obtine acordul persoanei evaluate cu privire la utilizarea informatiile obtinute.
• Respecta legislatia in vigoare privind activitatea de evaluare si psihodiagnostic.
• Realizeaza evaluarea aplicantilor si depune raportul la dosarul de inscriere a aplicantului.
• Transmite catre RAA, prin corespondenta electronica sau telefonica, informatii privind anumite date ale evaluarii psihologice a persoanelor care s-au inscris la cursul de calificare in ocupatia de baby sitter.

CERINTE

- Studii superioare absolvite cu diploma de licenta, completate de studii postuniversitare sau alte programe de formare profesionala relevante in materia pentru care se solicita expertiza;
- Atestat de libera practica pentru cel putin una din specialitatile profesionale: psihologie clinica, psihoterapie, consiliere psihologica;
- Treapta de specializare: practicant, specialist sau principal;
- Regim de exercitare: sub supervizare sau autonom;
- Sa detina licenta pentru una sau mai multe probe psihologice standardizate utilizate pentru
psihodiagnostic si evaluare psihologica,
- Reprezinta avantaje experienta in evaluarea adultilor si detinerea licentei pentru probelele
psihologice: Interviu Clinic Structurat pentru Tulburarile de pe Axa I a DSM IV – versiune
clinica (SCID I); Interviu Clinic Structurat pentru Tulburarile Clinice de Personalitate de pe
Axa II a DSM IV (SCID II);
- Aptitudini tehnice: cunostinte solide de utilizare PC (Word, Excel, Power Point, Internet Explorer), abilitate de a planifica si de a lucra eficient in echipa;
Potentialii candidati sunt rugati sa depuna o aplicatie completa constand in:
- CV in format EUROPASS in limba romana, cuprinzand mentiuni relevante legate de
experienta acumulata
- Scrisoare de intentie (in care se vor specifica localitatea/judetul in care candidatul isi poate
desfasura activitatea si disponibilitatea de a calatori in afara localitatii de resedinta)
- Copie dupa diploma de licenta
- Copie dupa atestatul de libera practica
- Copie dupa licenta test

Aplicatiile pot fi depuse exclusiv online pe site-ul proiectului: www.scoalabonelor.ro, la sectiunea
selectie psihologi.
Numai aplicatiile complete vor fi luate in considerare in vederea etapelor urmatoare ale selectarii.
Pentru informatii suplimentare ne puteti contacta la numarul de telefon 021/3236868.
Fundatia Romanian Angel Appeal este un angajator care ofera egalitate de sanse.

Fundatia Romanian Angel Appeal (Apelul Ingerului Roman) este o organizatiei non-profit infiintata in anul 1991, acreditata ISO 9001:2008, care deruleaza in prezent Proiectul „Femei pentru femei” – Program national de calificare si acreditare a femeilor in ocupatia de baby-sitter, finantat de Fondul Social European, in cadrul Programul Operational Sectorial pentru Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013 Axa prioritara 6 „Promovarea Incluziunii Sociale” Domeniul major de interventie 6.3. „Promovarea egalitatii de sanse pe piata muncii”.