Psiholog

SOS SATELE COPIILOR ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil de evaluarea psihologica periodica a tinerilor din Comunitatile de Tineri.
• Realizeaza terapiile si documenteaza progresele tinerilor.
• Participa la Planul Individual de Protectie al tanarului ca membru al echipei psihopedagogice.
• Responsabil cu realizarea Planul Individual Specific in aria emotionala pentru beneficiari

CERINTE

• motivatia de a lucra cu tinerii.
• studii superioare cu specializarea psihologie.
• Acreditare din partea “Colegiului Psihologilor- Comisia de Psihologie Clinica
• Specializare (absolvent sau in prezent in curs de absolvire) in tehnici de terapie cognitiv-comportamentala- Certificare “Federatia Romana de Psihoterapie”
• experienta psihoterapeutica in lucrul cu copiii si tinerii
• abilitati ridicate de comunicare si relationare interumana
• adaptabilitate, rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

Organizatia ofera posibilitatea de a lucra pentru o idee generoasa pusa in slujba copiilor in dificultate, compensata de un salariu adecvat functiei si profilului caritabil al organizatiei, de o mare stabilitate a locului de munca, precum si de formarea profesionala continua.

Noi oferim o familie copiilor ajunsi in dificultate, ii ajutam sa-si cladeasca singuri un viitor si contribuim la dezvoltarea comunitatilor in care ei traiesc.
SOS Satele Copiilor s-a cladit pe baza unor convingeri si atitudini fundamentale, ce reprezinta esenta succesului nostru. In indeplinirea misiunii noastre, urmatoarele valori durabile ne ghideaza actiunile, deciziile si relatiile:
CURAJ
ANGAJAMENT
INCREDERE
CREDIBILITATE