Promoter / Merchandiser

TRUST COMMUNICATIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza politicile de promovare a produselor pe care le are în portofoliu în vederea creșterii profitului clienților companiei
- Realizează cercetări de piaţă, prelucrează datele obţinute şi le transmite superiorului ierarhic pentru analiză
- Propune superiorului ierarhic acţiuni de promovare pentru produsele alocate şi asigură realizarea acestora
- Asigură promovarea produselor alocate
- Raportează superiorului ierarhic rezultatele acţiunilor de promovare
- Asigura aprovizionarea rafturilor magazinelor arondate cu toate produsele clientului existente in depozit.
- Elaborează şi susţine programe de informare pentru produsele alocate
- Asigură documentaţia şi materialele promoţionale pentru produsele alocate
- Oferă asistenţă de specialitate pentru identificarea soluţiilor optime de promovare curente
- Actualizează fişierele de monitorizare pentru produsele alocate şi le transmite superiorului ierarhic
- Informează despre noutăţile referitoare la produsele producatorilor alocaţi şi promoţiile acestora

CERINTE

Candidatul ideal este o persoana proactiva si orientata catre client si rezultate. Are experienta cel putin 2 ani in domeniul IT Hardware si , de preferat , studii in domeniu IT.
Are cel putin studii medii (liceu);
Este o persoana pozitiva, increzatoare in fortele proprii
 Gândire analitică şi sintetică
 Creativitate
 Capacitate de a lucra cu oamenii
 Rezistenţă la stres
 Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare
 Punctualitate  Marketing operaţional
 Cunoaşterea pieţei
 Tehnici de negociere
 Operare PC: MS Office
 Limba engleză (citit, scris, vorbit)
 Cunoaşterea pieţei IT
 Pregătirea de materiale şi rapoarte

BENEFICII OFERITE

Dupa interviu

Compania noastra ofera servicii de marketing, advertising, PR si consultanta pentru partenerii nostri .
Promovam produsele si implementam strategii de marketing pentru jucatori importanti din piata de IT,electrice,constructii, cosmetice, etc