Director Economic

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

-LOCUL DE MUNCA ESTE IN ORADEA, DAR CLIENTUL NOSTRU ESTE DISPUS SA SUPORTE CHELTUIELILE DE RELOCARE.

-va coordona activitatea financiar-contabila pentru clientii firmei angajatoare, care sunt firme (societati comerciale, banci, etc) din Austria, Germania, s.a., si va mentine direct relatia cu acesti clienti.
- organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- coordoneaza si conduce departamentul financiar -contabil
- implementeaza activitatea intregii echipe de contabili
- supravegheaza activitatea celor din subordine
- raspunde de respectarea disciplinei impuse si a regulamentelor
- raspunde de buna pregatirea salariatilor din subordine si propune masuri pentru perfectionarea cunostintelor acestora;
- raspunde de intocmirea corecta si la timp a raportarilor financiar-contabile, solicitate de catre conducere;

CERINTE

- absolvent de studii superioare economice
- experienta in domeniul economic de minim 3-5 ani
- experienta in conducerea unei echipe
- cunostinte la nivel avansat de limba germana si engleza- fluent
- cunoasterea unui program integrat/ERP ( SAP, Oracle, Bann)
- foarte bune cunostinte de finante, contabilitate, economice
- contabil autorizat sau membru Cecar
- permis ocnducere cat.B
- bune abilitati de operare PC: pachetul MS Office;
- persoana cu initiativa, organizata, cu bune abilitati de coordonare si relationare

BENEFICII OFERITE

- pachet financiar atractiv
- in cazul relocarii: suportarea cheltuielilor aferente
- training in straintate timp de o luna pe cheltuiala angajatorului
- castigarea experientei intr-o companie multinationala de prestigiu in domeniul
serviciilor financiar-contabile.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!
Clientul nostru este o companie multinationala care presteaza servicii
financiar-contabile pentru mii de firme din Uniunea Europeana.

Informatii suplimentare:
Romania, jud. Bihor, Oradea, Str. Ovid Densusianu nr. 9, Bl P191, ap. 2
tel/fax: 0359.801.090
mobil: 0728.957.877
e-mail: office@publiceuroconsulting.ro
www.publiceuroconsulting.ro
www.yourjobs.ro