Project Manager Coordonare Proiecte Instalații Electrice/Iluminat

Academia de HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm 3 Project Manageri pentru București.

Scopul principal al postului: Managerul de proiect este responsabil de direcția, coordonarea, implementarea, execuția, controlul și finalizarea proiectului, rămânând în același timp aliniat la strategia, angajamentele și obiectivele organizației

- Planificarea și implementarea proiectului / proiectelor
- Definirea sarcinilor și a resurselor necesare în proiect
- Formarea și gestionarea echipei de proiect
- Gestionarea bugetului proiectului și a resurselor aferente
- Trasarea, urmărirea și controlul livrabilelor din proiect
- Alocarea resurselor în proiect, potrivit activităților planificate
- Sprijinirea și conducerea echipei de proiect
- Comunicare interna și cu clientul
- Asigurării calității planificate în proiect
- Monitorizarea și raportarea progresului proiectului

CERINTE

Educație
- mediu/liceu + calificarea în managementul proiectelor (CAPM sau echivalent este un plus)
- sau studii superioare tehnice + calificarea PMP sau echivalent este un plus

Experiență
- cunoașterea teoretică și practică a managementului de proiect (framework)
- cunoașterea tehnicilor și instrumentelor pentru project management
- experiență ca manager de proiect, leader sau membru de echipă de proiect
- experiență în planificarea strategică, managementul riscului și / sau gestionarea schimbărilor
- experiență în instrumentele software de management de proiect
- experiență în lucrul cu un ERP/ soft de Portfolio Management este un plus, de preferat

Alte cerințe
- calificarea în managementul proiectelor (PMP/CAPM sau echivalent) este un plus
- carnet conducere B

Personalitate
- aptitudini de planificare, organizare
- capacitate de a evalua şi a lua decizii, rapid și eficient
- iniţiativă, spirit practic
- gândirea critică și orientată către rezolvarea problemelor
- competențe de management/leadership

BENEFICII OFERITE

- Companie de top în România pe domeniul său
- Proiecte provocatoare și ambițioase care fac istorie
- Dotări de lucru proprii activității (calculator/laptop, software licențiat, etc)
- Colegi fantastici, deschiși la minte și entuziaști
- Desfășori o activitate frumoasă unde nu te simți ca la muncă
- Telefon mobil, abonament de voce și date
- Autoturism pentru deplasări în interes de serviciu
- Prime de Paște și Crăciun
- Tichete de masă
- Prime și bonusuri obiective de performanță
- 22 zile de concediu/an plătite
- Pachet salarial competitiv

Aceasta nu este doar un job, ci este o șansă de a crește profesional lucrând la proiecte inovative și de anvergură la care alții doar visează!

Abordam toate problemele importante de HR si contribuim prin proiectele noastre de recrutare, cursurile si serviciile noastre la identificarea, atragerea si pastrarea talentelor in companiile din Romania.