Project Manager Aplicatii ERP

QNET INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea proiectelor de implementare de aplicatii ERP
- Gestionarea relatiei cu clientul in desfasurarea proiectului
- Planificarea si incadrarea proiectului in timp si bugetul alocat
- creeaz¿ task-urile pentru fiecare etap¿ de dezvoltare a proiectului;
- stabileste optimul de resurse necesare pentru realizarea proiectului conform specificatiilor tehnice;
- organizeaz¿ echipa de dezvoltare si task-urile acesteia;
- defineste termenele de livrare partiale si final¿.
- urm¿reste în permanent¿ evolutia implement¿rii proiectelor, astfel încât:
- proiectul s¿ se dezvolte conform graficului si termenelor aprobate de client;
- functionalitatea aplicatiei s¿ fie conform¿ cu cea din specificatia tehnic¿;
- rentabilitatea economic¿ a proiectului s¿ fie la valoarea stabilit¿;
- s¿ identifice din timp posibilele abateri fat¿ de planul de implementare si s¿ aplice m¿surile corective ce se impun.
- ofer¿ periodic, sau la cerere, rapoarte privind stadiul proiectelor;
- Coordonarea colectivului alocat pe proiect
- Alocarea resurselor umane si financiare pentru realizarea fazelor de proiect
- Tinerea la zi a dosarului proiectului, in vederea facturarii fazelor de proiect
- Asistent¿ post-implementare pentru rezolvarea solicit¿rilor clientului.

CERINTE

- studii superioare, preferabil tehnice de profil, economice (cibernetica);
- cunoasterea instrumentelor de project management;
- experienta de project management de implementare aplicatii ERP;
- cunostiinte de ERP si experienta in implementarea de ERP;
- cunostiinte de IT;
- cunostinte economice si de managementul afacerilor;
- experienta pregatire atestata de project management ;
- eventuale certificari constituie un avantaj;
- abilitati de comunicare, capacitate de lucru in echipa, lucru organizat si acuratete;
- cunoasterea limbii engleze citit/vorbit/scris;
- capacitate de analiza a necesitatilor clientilor;
- capacitate de mobilizare a echipei de proiect pentru finalizarea sarcinilor specifice alocate in termenele stabilite si conform criteriilor de performanta solicitate.

BENEFICII OFERITE

- Sprijin tehnic si financiar pentru urmarea cursurilor de specialitate si certificare în domeniu;
- Posibilitatea construirii unei cariere de project manager;
- Telefon mobil si laptop din partea companiei in interes de serviciu;
- Acces la masin¿ de serviciu din dotarea Echipei de PM, alocat¿ în regim de utilizare comun¿, în functie de resursele disponibile.

Q\'NET INTERNATIONAL a fost infiintata in noiembrie 1993. In prezent firma are capital roman in totalitate. Obiectivul principal al companiei este promovarea tehnologiei moderne de informatie si solutii IT. Firma a obtinut certificarea sistemului calitatii in conformitate cu cerintele standardului roman de referinta SR EN ISO 9001:2001.
Confirmarea profesionalismului in colaborarea cu furnizorii s-a concretizat in diverse certificari:
-HEWLETT PACKARD BUSINESS PARTNER
-HEWLETT PACKARD AUTHORIZED SUPORT PROVIDER
-COMPAQ DEALER
-COMPAQ AUTHORIZED SERVICE
-EPSON AUTHORIZED RESELLER
-NOVELL AUTHORIZED RESELLER
-MICROSOFT AUTHORIZED QUALIFIED DEALER
-MICROSOFT CERTIFIED SOLUTION PROVIDER
-SYMANTEC CERTIFIED RESELLER
-COREL AUTHORIZED RESELLER