Project Manager

EXE SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Colaborare cu clientii in vederea clarificarii specificatiilor/cerintelor de dezvoltare.
• Proiectare de aplicatii de tip Web si Client/Server si design baze de date.
• Estimare necesar de resurse, etape de realizare si instalare.
• Asignare sarcini si coordonare echipa de dezvoltare
• Supervizare proiect prin monitorizarea directa a activitatii echipelor de programatori si testeri
• Monitorizare progres catre atingerea obiectivelor
• Colaborare cu Departamentul Asigurare Calitate, in scopul asigurarii calitatii aplicatiilor dezvoltate
• Supervizare implementare si instalare aplicatii la client.
• Intocmire saptamanala/lunara de rapoarte privind desfasurarea proiectelor

CERINTE

• Experienta minim 3 ani in project management si lucrul in echipa.
• Cunostinte foarte bune de limba engleza. Limba franceza este un plus.
• Abilitati de comunicare si organizare.
• Experienta in programare SQL Server, C#, ASP.Net.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant.
Posibilitatea de calatorie in strainatate.

DESCRIEREA FIRMEI

Microsoft Certified Partner