PROJECT MANAGER

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil pentru realizarea proiectelor in conditiile economice, tehnice, administrative, de calitate si de termen prevazute in contractul de executie cu clientul.
- Se implica activ in etapa de ofertare a proiectului, in scopul cunoasterii proiectului, a tehnologiilor care se vor aplica, graficului de executie, conditiilor economico-financiare, conditiilor de contractare.
- Planifica, organizeaza, conduce, coordoneaza, controleaza si evalueaza activitatile desfasurate in scopul realizarii proiectului.
- Estimeaza, cuantifica si inregistreaza eventualele devieri de la proiect (specificatii tehnice si economice). Identifica cat mai devreme cauzele si ia masuri pentru rezolvarea lor.
- Semnaleaza din timp managementului executiv al firmei problemele care nu pot fi rezolvate la nivelul managerului de proiect.
- Mentine intr-o maniera proactive legatura cu clientul si intocmeste raportari pentru acesta.

CERINTE

Studii superioare tehnice ¿ profil electric constituie avantaj.
Experienta relevanta intr-o pozitie similara: min 3 ani.
Cunostinte limbi straine: engleza/germana ¿ nivel avansat.
Cunostinte calculator: MS Office ¿ nivel avansat; MS Project/Primavera ¿ avansat.
Cunostinte tehnice si economice.
Disponibilitate pentru deplasari frecvente.
Atitudine orientata catre satisfactia clientului.
Abilitati de organizare, comunicare, negociere.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrare echipamente electrice de joasa tensiune pentru:
- Camere de comanda containerizate si subansambluri functionale de proces pentru turbine de gaz cu puteri intre 40-220MW;
- Grupuri containerizate motor/generator cu puteri pina la 3.7MW;
- Cabine prefabricate de control electric si electronic pentru platforme petroliere si petrochimie
Realizare panouri de:
- Distributie de joasa tensiune CA si/sau CC si control;
- Protectie si excitatie generator.