PROJECT MANAGER

Mira Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

Project Manager-ul va fi responsabil de coordonarea implementarii sistemelor de comunicatii, informatica si de securitate; provocarea va fi să se implementeze sisteme de comunicatii, informatica si de securitate in perioada mentionata in contract, in conditii de calitate, cu costuri si resurse reduse. Echipa interdisciplinara va fi constituita din ingineri de comunicatii, informatica, sisteme de securitate si alti specialisti din departamentele comercial si financiar.

Zona funcţională:

Implementare sisteme comunicatii, informatica si de securitate

Descriere loc de muncă (Responsabilităţi):

• Ca Project Manger va fi responsabil de implementarea unor sisteme de comunicatii, informatica si de securitate pe intreg ciclul de realizare a acestora (de la semnarea contractului, planificarea şi executarea implementarii proiectului, precum şi de alocare a resurselor proiectului şi controlul costurilor).

• Va fi responsabil de respectarea etapelor de implementare a proiectului si informarea la nivel executiv a stadiului acestuia;
• Pe langa activitatile de planificare, informare si monitorizare a implementarii sistemului va constitui interfata cu clientul si cu departamentele tehnic, comercial, logistic si financiar /contabilitate;

• Pregătire rapoarte periodice privind stadiul proiectului.

CERINTE

Educaţie:

Absolvent al unei universităţi tehnice (Electronică, Informatică, Automatică, etc);

Experienţă / cunoştinţe:

experienţă de lucru într-un mediu de realizare proiecte/sisteme de comunicatii, informatica, securitate şi de abordare pe etape a acestora;
bune abilitati in activitatile de planificare si organizare;
experienţă în managementul de proiect;
sa posede certificare CNFPA sau IPMA sau PMP;
experienţă în conducerea unor echipe interdisciplinare de proiect;
experienţă in managementul de proiecte site/multi-site cu valoare de minim 200.000 Euro;
excelente abilitati interpersonale si de comunicare (atât oral şi în scris);
bune abilităţi de comunicare limba engleză;
abilitati bune de PC: Microsoft Office Project, Word, Excel, PowerPoint.

Alte cerinţe:

gândire analitică şi capacitatea de a rezolva problemele;
flexibilitate pentru calatoriile de afaceri / de instruire;
înţelegerea modalitatilor de motivare a unei echipe;
experienţa de lucru similara de minim doi ani;
spirit antreprenorial;
capacitatea/abilitatea de a negocia;
orientare catre client;
aptitudini de conducere.

BENEFICII OFERITE

• un loc de munca solicitant, creativ intr-o companie cu activitate atat pe plan intern cat si international cu posibilitatea de a invata si dezvolta in plan profesional;
•un pachet atractiv de compensare;
• un sistem de bonus bazat pe performanţă;
• programe de formare continuă.

Mira Telecom is a company activating in the advanced technologies domain, based on communication and security, with over 170 employees, with its headquarter in Bucharest and 4 offices in Bacau, Brasov, Cluj Napoca and Craiova. Its main clients are mobile phones operators from Romania and abroad, governmental agencies and institutes, for which we offer turnkey solutions consisting of radio, acquisitions and civil constructions for sites, installation, integration, commissioning and maintenance.
Mira Telecom offers a high performance environment, where value and innovation are recognized and promoted and providing good conditions for personal and professional development.
Mira Telecom provides software solutions for the security market, data protection in governmental agencies and telecommunication