Project Manager

AllJobs4All

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza planificarea proiectului in concordanta cu contractul si cu posibilitatile reale de execuţie
- Stabileste „drumul critic” al proiectului
- Pastrează legatura cu tot personalul intern al grupului implicat în derularea proiectelor alocate
- Initiază discutii periodice (saptămanale) cu Managerii Executivi implicati asupra stadiului proiectului/proiectelor
- Actualizeaza toate documentele si informatiile referitoare la proiectele/proiectul in curs
- Isi însuseste toate informatiile referitoare la proiectul/proiectele la care lucreaza si se informeaza in permanenta asupra noutatilor din domeniu
- Este responsabil de managementul zilnic al proiectelor in care este implicat
- Analizeaza diferentele intre rezultatele planificate si cele realizate
- Anunta superiorul ierarhic si General Managerul asupra neconformitatilor identificate.
- Informeaza superiorul ierarhic si General Managerul asupra modificarilor, intarzierilor aparute in procesul de elaborare a managementului de proiect
- Pastreaza copii după toate documentele anexate proiectelor la care lucreaza, ordonate si organizate potrivit procedurilor interne specifice
- Iniţiază si organizeaza sedinte ordinare si extraordinare
- Face raportari periodice sau ori de cate ori i se solicita acest lucru, Executive/ Presedintelui cu privire la stadiul proiectului si la documentatia existenta in cadrul acestui proiect

CERINTE

- Absolvent de studii superioare in domeniul constructiilor.
- Cunoştinţe de management (studiile in domeniul managementului proiectelor constituie un avantaj major).
- Cunoasterea limbii franceze la un nivel mediu-avansat. A doua limba straina constituie un avantaj.
- Minim 2 ani de experienta relevanta pentru aceasta poziție.
- Background educaţional de calitate.
- Cunostinte multidisciplinare.
- Persoana proactiva, responsabila, cu adaptabilitate crescuta si foarte bune abilitati de invatare.

BENEFICII OFERITE

- Accesul la o gama variata de activitati, cu un grad crescut de complexitate.
- Evolutie profesionala in cadrul unei echipe tinere si motivate.
- Mediu organizational orientat catre profesionalism si dinamism.

AllJobs4All, membru al Outsourcing 4 All a luat nastere pentru a veni in intampinarea necesitatilor de resurse umane ale clientilor nostri. Scopul nostru este de a aduce o perspectiva inovatoare in abordarea proceselor de Recrutare si Selectie, Evaluare, Motivare, Diagnoza Organizationala si Consiliere in Cariera, de a sustine si incuraja companiile in utilizarea optima a elementelor de Management al Resurselor Umane.

Proiectam, planificam si construim cariere de succes, pentru oameni de succes, in organizatii de succes, prin simplul fapt ca avem rabdarea, inteligenta si tenacitatea de a descoperi potentiale si a le orienta adecvat! (mai multe detalii pe www.alljobs4all.ro)