Project Manager

MIMO S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Monitorizarea contractelor, din punct de vedere tehnic si financiar, supervizarea tuturor fazelor de proiect si a livrabilelor aferente.

Mentinerea legaturii cu clientul si cu integratorii.

Cunoasterea si intelegerea foarte buna a solutiei care se dezvolta / implementeaza in cadrul proiectului pe care il conduceti.

Lucrul cu echipa de dezvoltare, pentru a va asigura ca cerintele sunt corect intelese in vederea dezvoltarii produsului.

Participarea la sedintele de dezvoltare/implementare pentru familiarizarea cu problemele existente.

Participare la discutii cu echipa tehnica a beneficiarului si cu reprezentantii utilizatorilor pentru definirea proceselor de business (colectarea cerintelor de business)

Formalizarea cerintelor de business in documente de analiza

Modelarea si analiza proceselor de business

Definirea specificatiilor functionale pentru proiect de dezvoltare sistem informatic
In functie de specificatiile din urma analizei, stabileste toate detaliile tehnice de implementare

Distribuie task-urile la membrii echipei in functie de capabilitatile si incarcarea fiecaruia.

Estimeaza durata task-urilor si stabileste deadline-uri.

Stabileste metodologia de testare.

Analizeaza bunul mers al echipei si ia masuri de redresare daca e cazul

CERINTE

Studii superioare

Experienta in aplicatii Oracle, experienta in project management, analiza, metodologie de proiect

Experienta in coordonare echipe (project management skills, people skills)

Abilitati de people management

Spirit de initiativa
Comunicativ, ferm, decision maker, energic
Analitic, bun organizator, bun coordinator, sa stie sa motiveze
Rezistenta la stres.
Cunostinte foarte bune de limba engleza/ franceza.

BENEFICII OFERITE

salar atractiv

MIMO SRL a luat nastere in 1992, fiind prima societate romaneasca care promova si producea pe piata interna sistemele SCHUCO Germania de pereti cortina, tamplarie, luminatoare, cu vitrajele aferente. In timp, societatea si-a dezvoltat domeniile de activitate astfel incat, in prezent poate sa acopere toate domeniile conexe imbracamintilor exterioare ale unei cladiri. MIMO GROUP are implementat sistemul de management al calitatii, fiind in curs de certificare ISO 9001. Sediul central este la Sighetu Marmatiei, iar la Bucuresti se afla un birou de lucru.