Proiectant/tehnolog/grafician DTP in productie publicitara

DDB Design

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se solicita cunoasterea foarte buna a programelor CORELDRAW (OBLIGATORIU SI LA UN NIVEL CAT MAI BUN),
CONSTITUIE UN MARE AVANTAJ EXPERIENTA IN DOMENIUL PRODUCTIEI PUBLICITARE
SE SOLICITA CUNOASTEREA PRINCIPIILOR DE FUNCTIONARE A UTILAJELOR : plotter, cutter plotter, routter CNC si a materialelor (plexiglass, dibond, forex, polipropilena, autocolante etc)

CERINTE

- responsabilitate
- spirit creativ
- capacitate de organizare a muncii proprii, cu respectarea termenelor limita
- abilitati organizatorice
- EXPERIENTA IN PROIECTARE, ABILITATI TEHNICE : PROIECTARE
CASETE LUMINOASE, STANDURI EXPOZITIONALE ETC
- experienta in domeniul prepress si in colaborarea cu tipografiile constituie
un avantaj
- cunoaste reguli, standarde si tipare de design
- capacitate de a lucra la mai multe proiecte simultan
- originalitate, simt estetic
- viteza de lucru
- cunostinte DTP

BENEFICII OFERITE

Se va discuta la interviu

DESCRIEREA FIRMEI

Productie publicitara