Proiectant sisteme de securitate

GLOBAL TECHNICAL SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- elaboreaza solutii tehnice pentru sistemul tehnic de detectie si semnalizare la efractie si control acces, incendiu si televiziune cu circuit inchis (TVCI);
- elaboreaza proiectul sistemului tehnic de detectie si semnalizare la efractie si control acces, incendiu si televiziune cu circuit inchis (TVCI);
- monitorizeaza executia si verificarea proiectului tehnic
-respecta cu strictete elaborarea proiectului tehnic in baza legislatiei in vigoare

CERINTE

- studii superioare de specialitate (profil electric/electronic) ;
- experienta profesionala de minim doi ani pe o pozitie similara;
- cunoasterea avansata a sistemelor electronice de securitate;
-cunoasterea echipamentelor de securitate (cel putin a celor din gamele consacrate)
- cunostinte avansate de operare PC;
- capacitate de organizare si planificare, abilitati de a gestiona simultan mai multe activitati, rezistenta la stres, responsabilitate, flexibilitate.
Constituie avantaj:
- curs de proiectant sisteme electronice de securitate(ARTS)
- cunoasterea soft-ului de proiectare AutoCAD.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Plan de stimulare corespunzator performantelor personale si ale organizatiei;
- Mediu de lucru placut;

GTS este un grup de companii specializat in tehnologii de constructie eficiente si solutii IT&C de cea mai inalta calitate, solutii de securitate fizica, solutii de facility management, cablare structurata, sisteme de energie si back-up, solutii de iluminare, sisteme sanitare si HVAC, proiectare si dezvoltare data center, solutii software & hardware, proiecte tehnologice la cheie.
Compania noastra ofera servicii de dispecerizare, monitorizare centrala si zonala si de interventie antiinfractionala operativa. Procedurile de monitorizare si interventie se stabilesc concret pentru fiecare sediu si eveniment in parte, in functie de localizarea acestuia, dispunerea in zona, caile de acces existente, spatiile din imediata vecinatate, factori de risc.