Proiectant Sistem Calitate si Organizare

S.C.TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfăşoară activitǎţi planificate de proiectare şi actualizare a documentaţiei sistemului de organizare al companiei;
Identifică şi analizează cerinţele pentru sistemul de management al calităţii din partea client, în procesul de analizǎ şi acceptare a cererilor de ofertǎ/comenzilor/contractelor client şi stabileşte acţiuni necesare pentru alinierea sistemului de management calitate TMB la aceste cerinţe;
Identifică şi analizează cerinţele pentru sistemul de management al calităţii în procesul de analizǎ scrisoare alertă şi stabileşte acţiuni necesare pentru alinierea sistemului de management calitate TMB la aceste cerinţe;
Declanşează şi urmăreşte finalizarea procesului de analiză a implicatiilor scrisorilor alertă asupra sistemului/proceselor/produselor, în conformitate cu prevederile procedurate.

CERINTE

Studii superioare tehnice in domeniul Ingineriei de calitate;
Experienta in efectuarea auditurilor interne sau externe pentru Sistemul de Management al Calitatii (ISO 9001) şi/sau Sistemul de Management al Mediului (ISO 14001);
Dorinta de asimilare de cunostinte noi in timp relativ scurt;
Cunostinte tehnice privind procesele tehnologice de fabricatie/reparatie în domeniul constructiilor de masini sau aviatiei, cunostinte de procese speciale aplicate in acest domeniu;
Preferabil experienta de lucru intr-un sistem de asigurarea calitatii si cunoasterea standardelor de asigurarea calitatii (ISO 9001, AS/EN 9100);
Curs de auditor intern pentru sistemul de management al calităţii (ISO 9001, ISO 19011);
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (citire, scriere, vorbire);
Cunoasterea si utilizarea PC, Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook) si SAP (constituie un avantaj).
Seriozitate, perseverenta, flexibilitate, obiectivitate, abilitati de lucru in echipa si sub stres, abilitati de comunicare şi adaptabilitate pentru lucrul in conditii diverse. Receptivitate si spirit de observatie.

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa;
Asigurare medicala la clinica privata;
Vouchere de vacanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Fabricatie si reparatii motoare aeronave.