Proiectanţi (Mecanice, Structuri, Apă/Canal)

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Participǎ la elaborarea Studiului de Fezabilitate si a Aplicaţiilor de Finanţare;
Raspunde pentru soluţiile tehnice adoptate;
Elaboreaza memoriu tehnic de specialitate, breviarele de calcul si partea economica specifica;
Raspunde de asigurarea calitǎţii documentelor (piese scrise și piese desenate) din punct de vedere tehnic pe domeniul sau de specialitate;
Analiza și evaluarea situaţiei existente;
Solicitǎ efectuarea de expertize tehnice pentru construcţii și instalaţii existente, conform Legii 10/1995 privind Calitatea ȋn construcţii;
Asistenţǎ tehnicǎ pentru proiectare, ȋntocmirea DA;
Participǎ la elaborarea Proiectului Tehnic și a Caietelor de Sarcini;
Participǎ la elaborarea Documentatiilor de atribuire pentru contractele de lucrǎri;
Avizarea, ȋn cadrul CTE al AC, a Proiectului Tehnic;
Sprijin ȋn elaborarea rǎspunsurilor la solicitǎrile de clarificari primite din partea potenţialilor ofertanţi;
Sprijin ȋn vederea solicitǎrii de clarificǎri din partea Comisiei de Evaluare;
Sprijin acordat pe perioada desfașurǎrii procedurilor de achiziţii publice conform OUG34/2006 și pe perioada derulǎrii contractelor.

CERINTE

Studii superioare absolvite cu diplomǎ de licenţǎ intr-un domeniu relevant pentru ocuparea postului;
5 ani experienţǎ profesională generală;
5 ani experienţǎ specifică ȋn proiectarea instalaţiilor mecanice hidroedilitare SAU proiectarea structurilor hidroedilitare SAU proiectarea reţelelor de alimentare cu apă şi canalizare;
Disponibilitate deplasǎri.

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1994, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.