Programator Web Senior

ONLINEDEV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare aplicatii Intranet si Internet folosind tehnologii web based si Framework-uri/CMS-uri gen Simfony, Magento, OsCommerce, Joomla, Drupal etc.

CERINTE

- Experienta in dezvoltarea aplicatiilor web folosind tehnologii opensource
- Experienta solida cu: PHP5, MySQL, javascript/ajax/json, xhtml, css
- Cunostinte solide de OOP, algoritmi, design patterns & best practices
- Experienta in lucrul cu cel putin un framework cunoscut (symfony, zend framework, cake php, code igniter etc)
- Experienta in modelarea si utilizarea bazelor de date relationale
- Experienta in lucrul cu Magento contituie un real avantaj
- operare/administrare Linux (constituie avantaj)
- Deschidere catre alte tehnologii

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- bonusuri de performanta
- Mediu de lucru placut
- Posibilitati de dezvoltare profesionala
- Lucrul in cadrul unei echipe de tineri profesionisti

Firma franco-romana, orientata pe dezvoltarea de aplicatii pentru firme din Franta, Belgia, Elvetia, S.U.A.