Programator web - PHP/MySQL - Urgent

Studio Media Pixel Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam programator cu minim 2 ani experienta, pentru un program de lucru Full-Time in cadrul companiei noastre.

CERINTE

Proiectarea de baze de date, site-uri si aplicatii
- Dezvoltarea de site-uri si aplicatii folosind PHP si MySQL
- Mentenanta site-urilor si aplicatiilor existente
- Colaborarea cu colegii care se ocupa de Client Service si Front-End Development

Cu ce dorim sa vii:
- Experienta de minim 2 ani in dezvoltarea de aplicatii web
- Cunostinte avansate de PHP/MYSQL
- Cunostinte avansate de Javascript/AJAX si diverse framework-uri JavaScript (JQuery sau altele)
- capacitate de a comunica si de a lucra productiv de unul singur sau in echipa
- seriozitate
- atentie la detalii
- tehnica de lucru impecabila

Am aprecia si:

- Experienta in lucrul cu Smarty Template Engine
- Experienta cu CMS-uri (ex: Drupal, Joomla, Wordpress)
- Experienta Magento sau Prestashop
- Experienta de lucru cu Linux
- Experienta cu Symfony, Zend, CakePHP sau alt framework PHP
- Experienta in lucrul cu Facebook si Graph API
- Cunostinte de OOP
- Experienta cu HTML 5 & mobile development

Studio Media Pixel este o firma din Bucuresti care ofera servicii de creare site si promovare site personal si profesional la preturi de bun simt, formata dintr-o echipa tanara plina de pasiune si dinamism. Oferim clientilor nostri serviciile complete pentru prezenta online.